Наприкінці січня ЗМІ облетіла інформація про зміну головного тренера ФК "Полтава", яка стала дещо несподіваною. Приблизно такою ж, як і відставка Олександра Омельчука за два тури до кінця минулого чемпіонату. Звісно, у першому колі команда скоріш за все не добрала кілька очок, але чи є командні здобутки у першій частині чемпіонату підставою для того, щоб змінювати наставника? Хоча, можливо, результати не є основною причиною. Але за тренера найкрще говорять результати його команди: перемоги, нічиї чи поразки. От ми і вирішили поглянути на здобутки Шарія біля керма ФК "Полтави" за ті сім з половиною місяців, що він її очолював.
Отже, при головному тренеру Івану Шарію городяни в сумі провели двадцять поєдинків. В них було здобуто 12 перемог, 5 матчів завершилося внічию і лише тричі команда поступилася. Різниця м'ячів 27:10. У відсотках Шарій здобув 60% перемог, 25% нічиїх і 15% поразок.
Для порівняння попередник Шарія Олександр Омельчук в 68 матчах здобув 31 перемог, 19 нічиїх і 18 поразок. Що становить 46, 28 і 26% відповідно.
Можливо, ракурс для порівняння і справді не дуже показовий. Але статистика річ вперта. Омельчук мав час для створення команди, Шарію його не дали. Добре це чи погано побачимо. А щодо тренерського таланту Омельчука, то коли "Полтава" складалося переважно з полтавських футболістів, то вона бовталася внизу турнірки. Коли почали під'їжджати кваліфікованіші гравці, то справи пішли краще. Так що я б не перебільшував заслуг Омельчука. Одне можу сказати точно - Малигіну поталанило менше, за Шарія.
Да, не совсем удачное сравнение... Только те кто помнит, Ваня принял команду, которая уже была в лидерах, после ухода Омельчука, а Омельчук принимал команду, которой не существовало в природе, и за 2 года его работы команда с 17 - го поднялась на 2 -е место! Вот и анализируйте, чего добился Омельчук, стоявший у истоков команды и Шарий, приняв готовую, сформировавшуюся команду? Да, Шарий был хорошим футболистом, но не тренером.....